پرشین ای پی – شرکت AMD به جنگ محصولات انویدیا می رود. در همین راستا شاهد کاهش قیمت کارت گرافیک رادئون RX 5700 هستیم.

شرکت AMD دومین تولید کننده بزرگ و تنها رقیب سرسخت اینتل در بازار ریزپردازنده های x86 است. البته این شرکت پس از تصاحب کمپانی ATI در سال ۲۰۰۶، به یکی از رقبای اصلی انویدیا در بازار کارت های گرافیکی نیز تبدیل شد. AMD نزدیک به سه ماه پیش، از کارت های گرافیکی جدید خود به نام رادئون RX 5700 رونمایی کرد. این محصولات دارای لیتوگرافی ۷ نانومتری هستند؛ با این حال درست چند روز قبل از عرضه، AMD قیمت جدیدی برای آن ها اعلام کرده است.

قیمت مدل های مختلف کارت گرافیک رادئون RX 5700 

ظاهرا شرکت AMD تصمیم دارد تا هر سه نسخه کارت های گرافیکی خود را ارزان تر از حد انتظار روانه بازار کند تا از این طریق به رقابت با محصولات جدید RTX شرکت انویدیا بپردازد. قیمت اولیه رادئون RX 5700 استاندارد، با فرکانس ۱.۷ گیگاهرتز، حدود ۳۷۹ دلار اعلام شده است، اما در بازار با قیمت ۳۴۹ دلار به فروش خواهد رسید. این قیمت تقریبا برابر با قیمت کارت گرافیک انویدیا RTX 2060 است (کارت گرافیک انویدیا RTX 2060 به صورت رسمی معرفی شد).

از سوی دیگر، کارت گرافیک XT 5700 با فرکانس ۱.۹ گیگاهرتز، ۵۰ دلار ارزان تر از حد انتظار بوده و با قیمت ۳۹۹ دلار در بازار عرضه می شود. نسخه دیگر این کارت های گرافیک، با سرعت کمی بیشتر و ظاهر طلایی و شیک، به جای ۴۹۹ دلار، تنها با قیمت ۴۴۹ دلار به فروش خواهد رسید.

به نظر می رسد شرکت AMD قصد دارد تا قیمت کارت های گرافیک خود را همچنان ارزان تر از قیمت کارت گرافیک انویدیا RTX 2070 نگه دارد. AMD پس از فروش محصولات خود باید منتظر گزارش عملکرد از سوی کاربران و بررسی میزان سوددهی باشد.

Source: engadget

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *