پرشین ای پی – با وجود تمام مخالفت ها و قوانین سخت گیرانه ای که دولت چین تاکنون علیه ارزهای دیجیتال اعمال کرده است، به رونمایی از ارز دیجیتال رسمی چین نزدیک می شویم.

بانک مرکزی کشور چین اخیرا اعلام کرده که پس از پنج سال کار روی پروژه ارز مجازی، حال رسما می توان گفت که ارز دیجیتال رسمی چین آماده عرضه به بازار است. لازم به ذکر است؛ این ارز، کاملا مشابه سایر ارزهای مجازی نخواهد بود و به گفته مو چانگچون، معاون رئیس بانک ملی چین این ارز از ساختاری به مراتب پیچیده تر استفاده خواهد کرد.

ارز دیجیتال رسمی چین

این ارز به دو ستون اصلی متکی خواهد بود. در ابتدا بانک مرکزی چین و پس از آن نیز به سایر بانک های تجاری این کشور، چرا که با توجه به گستردگی اقتصاد و جمعیت کشور چین، ظاهرا مدیریت و کنترل این ارز کمی دشوار خواهد بود. همچنین جالب است بدانید که ارز دیجیتال رسمی چین همچون دیگر ارزهای دیجیتال به طور کامل متکی بر فناوری بلاک چین نیست. با این حال، اگرچه پروژه ارز مجازی چین تکمیل شده، اما هنوز صحبتی از تاریخ انتشار این ارز مجازی نشده است

با توجه به گزارش های پی در پی کشور چین از اخلالی که ارز دیجیتال در نظام اقتصادی این کشور وارد می کند، به نظر می رسد که آن ها انگیزه لازم برای انتشار هر چه سریع تر ارز مجازی مخصوص به خود را داشته باشند. گفته می شود که خرید و فروش این ارزها توسط دلالان و تبدیل ارزهای واقعی به ارز مجازی، باعث بروز مشکل در اقتصاد این کشور می شود. حال ممکن است رویکرد جدید دولت چین در قبال این ارزها، یعنی ارائه یک ارز قابل کنترل توسط دولت، راه حل مناسبی برای آن ها باشد. چرا که همواره دولت چین تلاش می کند تا استقلال این کشور از فناوری های خارجی را افزایش دهد.

هم چنین بخوانید:

AMD دوران طلایی را در دنیای پردازنده تجربه می‌کند – پرشین ای پی
همه‌چیز درباره‌ی قفل اپل واچ – پرشین ای پی
با نسخه 76 گوگل کروم حالت ناشناس واقعی را تجربه کنید | پرشین ای پی
گالری عکس تبلت سامسونگ گلکسی تب اس ۶ – Galaxy Tab S6 | پرشین ای پی
نسخه دسکتاپی واتس اپ به زودی در صورت خاموش بودن گوشی نیز کار می‌کند | پرشین ای پی
قیمت حافظه رم در سال ۲۰۱۹ تقریبا نصف خواهد شد – پرشین ای پی
اختراع جدید مایکروسافت برای افزایش عمر باتری Surface Book – پرشین ای پی
فیلم بلید (Blade) با بازی ماهرشالا علی به سینما باز می‌گردد | پرشین ای پی
آموزش ساخت استیکر تلگرام | پرشین ای پی
نمایشگرهای بومی ایسوس با هدف حمایت از تولید ملی معرفی شدند | پرشین ای پی


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *